Biz Kimiz

Galip Mühendislik olarak 1977 Yılında başlayan taahhüt çalışmalarımız, 1996 yılından itibaren GALTEK Mühendislik Elektrik İnşaat Makina San. Tic. Ltd. Şti. adı altında devam etmektedir.

1984-1990 yılları arasında Samsun Gübre San. A.Ş.’ne ait Sülfürik asit, Fosfor öğütme(02), Fosforik asit(01), TSP-DAP gübre (04), fabrikalarının rehabilitasyon çalışmaları yapılmış, yine aynı fabrika içinde 18 no’ lu enerji merkezine 3 adet 1600 kVA gücünde trafo merkezi servise alınmıştır.

1990 yılından itibaren SAMSUN Organize Sanayi Bölgesinde ağırlıklı olarak çalışmalar yapılmış olup, çalışmalarımızdan örnek olarak, İtalyan ALDER S.p.A. firması ile birlikte Yıldız Kimya A.Ş. için formaldehit ve tutkal fabrikalarının yapımı (fabrikalar tamamen PLC kontrolünde çalışmaktadır) Alman ERDELBAH firması ile birlikte strafor fabrikası, Avusturya LISEC firması ile birlikte ısıcam tesislerinin yapımı gerçekleştirilmiştir. Türkiye’ de ilk defa, Adapazarı Pamukova’ da yapılan Kapalı Tip Katı Atık değerlendirme ve kojenerasyon projesinin elektrik işleri firmamız tarafından yapılmıştır.

2001 Yılında İtalyan SAIPEM s.p.a. firması ile Mavi akım doğalgaz boru hattı için kurulan boru ekleme fabrikasının tüm elektrik işlerini üstlenmiştir. 2002 yılında Samsun Ticaret ve Sanayi odası tarafından en fazla kurumsal vergi veren ilk on şirket arasına girerek ödüllendirilmiştir.

Şirketimiz, uzun yıllar ISO 9001 Standartlarına uygun olarak çalışmasını sürdürmüştür. 2008 yılında Yönetim sistemimiz, EN ISO 9001:2000 e göre, TÜV Thüringen e.V. Sistem ve personel belgelendirme kurumu tarafından TÜV CERT ve TIC tetkik ve belgelendirme prosedürlerine göre sertifikalandırılmıştır. 2014 yılında sistemimiz ISO 9001:2008 formatına uyarlanarak, UDEM Uluslararası Belgelendirme Denetim Eğitim Merkezi tarafından belgelendirilmiştir.

Taahhüt çalışmalarımızda kullandığımız malzemelerin tedariki ve satış tarafında daha etkili olabilmek için GALTEM Elektrik San Tic. Ltd. Şti. 2015 yılında kurulmuştur. Sektörünün en iyi firmaları ile bayilik anlaşmaları yapmış ve ürünlerini pazarlamaktadır.

Gücünü, müşterilerine vermiş olduğu kesintisiz hizmetten alan, yeni atılımları ile teknikte güncelliği yakalayan şirketimiz, yatırımcıların yanında olmaktan onlarla birlikte Türkiye’nin gelişmesine katkı koymaktan son derece mutludur.